Język: PL EN

Zastosowanie

Zastosowanie systemów zamgławiających do chłodzenia powietrza

Systemy zamgławiające są wyjątkowo opłacalnym rozwiązaniem w porównaniu z konwencjonalnymi systemami chłodniczymi w szerokim zakresie zastosowań.

 

 

Komercyjne zastosowanie systemów zamgławiających

Podczas gdy temperatura wzrasta do 30°C i powyżej, ogródki przy restauracjach, altany przy barach stają się miejscami mniej uczęszczanymi przez klientów, przez co ich właściciele są narażeni na utratę dochodu. Nasze systemy zamgławiające wraz z liniami zamgławiającymi, wentylatorami mgły oraz ich kombinacjami są w stanie przekształcić wyżej wymienione miejsca w komfortowe obszary przynoszące zysk ich właścicielom.

Nasze systemy zamgławiające są prostymi, niedrogimi i atrakcyjnymi sposobami na obniżenie temperatury o 10-12°C zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków, nie powodując zawilgocenia.

 

Zasady chłodzenia

Schłodzona para wodna odpowiada za uczucie chłodu podczas kontaktu z Twoją skórą. Drobne kropelki wody odparowują w skutek energii cieplnej dostarczanej przez Twój organizm.

Woda przepuszczona przez specjalnie zaprojektowaną wysokociśnieniową pompę oraz dyszę tworzy bardzo delikatną a zarazem ultra drobną mgłę wodną o średniej wielkości kropel mniejszej niż 10 mikronów. Te drobne kropelki wody szybko absorbują energię (ciepło) obecne w otoczeniu i ulegają odparowaniu, przekształcając się w parę wodną (gaz). Energia (ciepło) zużyte do zamiany stanu ciekłego w stan gazowy jest usuwane z otoczenia w skutek czego powietrze jest chłodzone.

 

Korzyści

 • Niższa temperatura
 • Ograniczenie ilości owadów
 • Pochłanianie kurzu i pyłów
 • Efekty specjalne

 

Chłodzenie domów systemami zamgławiającymi

Wiele osób nie może w pełni cieszyć się przebywaniem na swoim tarasie czy w ogrodzie podczas upalnych letnich dni. Zwierzęta jak i rośliny równie ciężko znoszą wysokie temperatury. Nasi klienci twierdzą że ich styl życia został całkowicie odmieniony dzięki zastosowaniu zewnętrznych systemów zamgławiających. Zwierzęta i rośliny są zdrowsze a Ty nie musisz być „więźniem” we własnym domu.

Nasze systemy zamgławiające są prostymi, niedrogimi i atrakcyjnymi sposobami na obniżenie temperatury o 10-12°C, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków, nie powodując zawilgocenia.

 

Zasady chłodzenia

Schłodzona para wodna odpowiada za uczucie chłodu podczas kontaktu z Twoją skórą. Drobne kropelki wody odparowują w skutek energii cieplnej dostarczanej przez Twój organizm.

Woda przepuszczona przez specjalnie zaprojektowaną wysokociśnieniową pompę oraz dyszę tworzy bardzo delikatną a zarazem ultra drobną mgłę wodną o średniej wielkości kropel mniejszej niż 10 mikronów. Te drobne kropelki wody szybko absorbują energię (ciepło) obecną w otoczeniu i ulegają odparowaniu, przekształcając się w parę wodną (gaz). Energia (ciepło) zużyta do zamiany stanu ciekłego w stan gazowy jest usuwana z otoczenia w skutek czego powietrze jest schłodzone.

 

Korzyści

 • Niższa temperatura   
 • Ograniczenie ilości owadów
 • Pochłanianie kurzu i pyłów
 • Efekty specjalne

Przemysłowe zastosowanie systemów zamgławiających

Wykorzystanie systemów zamgławiających stanowi źródło ogromnych korzyści związanych z klimatyzowaniem dużych pomieszczeń zamkniętych ze względu na wysoką skuteczność procesu oraz ograniczone zużycie energii.

Stwórz w swojej firmie bezpieczne i bardzie produktywne środowisko pracy.

Pracownicy przebywający w chłodzonych pomieszczeniach są efektywniejsi a maszyny mogą intensywniej i dłużej pracować, co przekłada się na większe zyski firmy. Wiele procesów wymagających chłodzenia można przyśpieszyć stosując systemy zamgławiające.

 

Klimatyzowanie dużych magazynów przemysłowych, w których praca odbywała się przy otwartych drzwiach i oknach było do tej pory niemożliwe przy wykorzystaniu konwencjonalnych systemów chłodzących. Obecnie jednak, systemy zamgławiające stają się idealnym rozwiązaniem dla chłodzenia dużych powierzchni (magazyny przemysłowe, garaże, warsztaty) oraz odprowadzenia ciepła z procesów przemysłowych (odlewnie). Chłodzenie można łatwo połączyć z kontrolą wilgotności w celu zwiększenia produktywności w specyficznych branżach (papierniczych, obróbki drewna, tekstylnych).

Woda jest natryskiwana pod ciśnieniem za pomocą specjalnych opatentowanych dysz zdolnych do wytwarzania bardzo drobnych kropli (<10 μm), które są natychmiastowo absorbowane przez powietrze bez wytwarzania wilgoci na powierzchniach. Rezultaty są znaczące: niskie koszty budowy instalacji oraz jej eksploatacji, możliwość chłodzenia wybranych obszarów wewnątrz pomieszczeń, sposobność zastosowania instalacji w środowiskach zamkniętych, półotwartych i otwartych. 

 

Zminimalizowanie kosztów

Istotnym aspektem zastosowania systemów zamgławiających jest niska cena w porównaniu z tradycyjnymi systemami klimatyzacji przemysłowych. Montaż jest łatwy i szybki ze względu na modułowy charakter instalacji z przewodami poliamidowymi i szybkozłączami. Nasze systemy zostały zaprojektowanie do pracy nie powodując wysokich kosztów wraz z minimalnymi wymaganiami konserwacyjnymi.

 

Korzyści

 • Zwiększenie ogólnej produktywności    
 • Klimatyzowanie konkretnych stref
 • Redukcja pyłów, gazów, dymów i innych szkodliwych emisji
 • Natychmiastowa redukcja temperatury
 • Koszty instalacji zmniejszone do 75%
 • Zmniejszenie zużycia energii
 • Łatwe i tanie utrzymanie instalacji
 • Zmniejszenie stresu cieplnego

Zastosowanie systemów zamgławiających przy hodowlach rolniczych

Zarówno ptaki, zwierzęta jak i ludzie są szczęśliwsi i bardziej produktywni w odpowiednich warunkach atmosferycznych (temperatura, wilgotność). Systemy zamgławiające redukują zjawisko stresu cieplnego i zwiększają produktywność. Wykorzystanie systemów zamgławiających powoduje zmniejszenie narażenia na stres cieplny wszystkich kategorii drobiu. Obniżona zostaje śmiertelność, natomiast drób ma odpowiednie warunki do wzrostu i produkcji jaj. Hodowcy posiadają możliwość zwiększenia jakości oraz aktywności produkcji jaj. W hodowli trzody chlewnej zastosowanie systemów zamgławiających zwiększa apetyt prosiąt oraz wytwarzanie mleka przez maciorę. To z kolei zwiększa wagę miotu po odstawieniu od matki oraz wpływa na rozmiary przyszłych miotów. Odpowiednie warunki temperaturowe zwiększają popęd płciowy, liczbę plemników a także rozwój płciowy. Bydło również ulega stresowi cieplnemu. Korzystne warunki wpływają na produkcję mleka, przyrost masy ciała i okresy rozrodcze. Bydło przebywające w  odpowiedniej temperaturze czuje się bardziej komfortowo i jest wydajniejsze. Praca koni podczas wyścigów, biegów i pokazów odbywają się w każdą pogodę. Jeśli chcemy aby nasze zwierzęta dawały z siebie wszystko podczas zmagań musimy dołożyć wszelkich starań aby ich warunki i aklimatyzacja przebiegały prawidłowo.

 

- udój mleka: +4 kg/dzień          

- spożycie paszy: +13%                

- umieralność ptaków: -99%

 

Suche otoczenie

Systemy chłodzą bez tworzenia efektu mokrych powierzchni/skóry.

Minimalne koszty eksploatacyjne

Łatwa instalacja, minimalna konserwacja, niskie zużycie energii oraz redukcja kosztów budowy i utrzymania w porównaniu z tradycyjnymi systemami klimatyzacyjnymi. Istnieje wiele sprawdzonych i opłacalnych zastosowań dla chłodzenia z wykorzystaniem systemów zamgławiających, które czyni je idealnym rozwiązaniem.

 

Porównanie z standardowymi systemami klimatyzacyjnymi:

- Tańsza budowa

Szacunkowy koszt instalacji zamgławiającej wynosi od 1/8 do 1/2 ceny standardowej instalacji klimatyzacyjnej

- Tańsze koszty eksploatacji

Szacunkowy koszt utrzymania wynosi 1/4 kosztów chłodzenia powietrzem. Pobór mocy ogranicza się do wentylatorów i pompy wodnej w porównaniu z sprężarkami, pompami i dmuchawami.

- Świeże powietrze

Stała wymiana powietrza odświeża budynek

 

Korzyści

 • Zwiększenie produkcji jaj, mleka i mięsa
 • Redukcja stresu cieplnego zwierząt
 • Redukcja zużycia wody i kosztów energii
 • Wydłużenie okresów rozrodczych i wzrostu zwierząt
 • Czyste i suche pomieszczenia
 • Redukcja kurzu i kontrola odorów

Zastosowanie systemów zamgławiających z kontrolą wilgotności powietrza w szklarniach

Systemy zamgławiające stosowane są z ogromnymi korzyściami do utrzymywania odpowiedniego klimatu wewnątrz szklarni o dowolnych wymiarach.

Systemy zamgławiające odgrywają istotną role w utrzymywaniu odpowiednich warunków klimatycznych wewnątrz szklarni. Pozwalają utrzymywać odpowiednią temperaturę i wilgotność w warunkach wymuszonej lub naturalnej wentylacji. W okresie letnim szybko odparowujące krople wody chłodzą szklarnie zgodnie z podstawowymi zasadami chłodzenia parą wodną, jednocześnie powodując nawilżanie środowiska w przypadku niskiej wilgotności względnej. W okresie zimowym system dba o zachowanie odpowiedniej wilgotności i zapobiega odwodnieniu roślin, spowodowanym przez systemy grzewcze. Środowisko kontrolowane przez nasze systemy jest odpowiednie nawet dla najbardziej delikatnych roślin (wzrost młodych ziaren, uprawa roślin tropikalnych, roślin kwitnących) w przypadku gdy niemożliwe jest zastosowanie tradycyjnych metod opryskiwania.

 

Systemy zamgławiające pracujące z ciśnieniem 1000 PSI (70 Bar) zaprojektowane są do wytwarzania mgły o średnicy kropel mniejszej niż 5-10 mikronów. Tak małe rozmiary pozwalają na dłuższe utrzymywanie się mgły w powietrzu.

Zwykle większość hodowców boryka się z problemem niskiej wilgotności oraz wysokiej temperatury. Poważne problemy pojawiają gdy wilgotność powietrza w szklarni spadnie poniżej 30% powodując zwolnienie lub zatrzymanie procesu wzrostu roślin. W rzeczywistości wiele szklarni jest zamykanych podczas suchych letnich miesięcy do momentu aż temperatura otoczenia spadnie do preferowanego poziomu.

 

Niskie koszty budowy

Bardzo niskie koszty naszych systemów są istotnym aspektem w przypadku szklarni. Koszty zużywanej energii są niskie a urządzenia są proste w budowie i obsłudze. Wiele oferowanych przez nas zestawów występuje w wersjach

„Zrób To Sam” opartych na gotowych elementach i szybkozłączach.

W ten sposób nasi klienci mają możliwość ograniczenia kosztów montażu instalacji i konserwacji urządzeń.

 

Korzyści

 • Zwiększenie ogólnej wydajności szklarni
 • Przyspieszenie wzrostu roślin
 • Utrzymanie stałych warunków klimatycznych (temperatura, wilgotność)
 • Mniejsze zużycie wody służącej do podlewania
 • Przystosowanie instalacji do aplikacji środków chemicznych (nawozy, środki owadobójcze)
 • Prawidłowy mikroklimat w każdym sezonie
 • Redukcja potrzeby zacienienia szklarni

Wykorzystanie systemów zamgławiających z istniejącymi instalacjami klimatyzacyjnymi

Tradycyjne systemy klimatyzacyjne są najbardziej obciążone podczas gorących letnich okresów. Wydajność chłodzenia zmniejsza się o 14-15% a zużycie prądu wzrasta o 31%. Problem ten występuje przy skraplaczach które mają zamienić opary płynu chłodniczego w ciecz odbierającą ciepło i powodującą skraplanie.

Zastosowanie systemów zamgławiających do chłodzenia agregatów wody lodowej (chillerów) może poprawić ich wydajność oraz obniżyć temperaturę powietrza trafiającego na skraplacz.

 

 

- wydajność systemu: +30%      

- zwiększona zdolność systemu chłodzenia: +30%

Na typowych chillerach chłodzonych powietrzem, redukcja temperatury na skraplaczu o 6°C skutkuje 14% zwiększeniem efektywności chłodzenia, natomiast przy 12°C, 25-30%

 

Korzyści

 • Obniżenie temperatury powietrza na zewnątrz jednostki nawet o 12°C
 • Obniżenie zużycia energii o 30%
 • Zwiększenie efektywności systemów HVAC do 30%
 • Wydłużenie żywotności systemu
 • Niski koszt uruchomienia i utrzymania
 • Szybka instalacja

Strona korzysta z plików cookie oraz innych analogicznych funkcjonalnie technologii służących do przechowywania danych. Brak zmiany ustawień przeglądarki w zakresie plików cookies, oznacza, że będą one zamieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej . Polityce prywatności

Akceptuje ciasteczka